www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

Share | 
 

 Ushqehet me energji diellore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daki10
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 128
Location : N'karrik
Registration date : 29/03/2008

MesazhTitulli: Ushqehet me energji diellore   Tue Apr 08, 2008 3:14 pm

Indiani Hira Ratan Manek nga Kalkuta pohon se qė nga viti 1995 nuk ka ngrėnė fare ushqim, dhe ai mbijeton me ndihmėn e diellit. 65 vjeēari Manek pohon se ai me apsorbimin e energjisė diellore nėpėrmjet syve mund urinė.

Ai spjegon se nė trupin e njeriut vjen deri nė ndryshime nėse ēdo ditė me kėmbė tė zbathur nė tokė shikohet nė diell pėr disa orė nė lindje dhe perėndim tė diellit.

Ai i tha gazetarėve se me disa ditė ushtrime secili mund tė ndjejė marrjen e energjisė dhe me rrezet e diellit tė marra mbushet truri dhe fitohet fuqi. Ai tha se nė kėtė mėnyrė njeriu mund tė shėrohet nga lodhjet fizike dhe psiqike. Mjekėt nė Ahmedabad kanė studjuar Manekan gati njė vit dhe kanė konstatuar se ai ėshtė i shėndoshė edhe pse nuk konsumon ushqim.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ushqehet me energji diellore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: