www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

Share | 
 

 Cigaret "Marlboro" mė kancerogjenet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Cigaret "Marlboro" mė kancerogjenet   Tue Apr 08, 2008 6:32 pm

Prodhuesi mė i madh nė botė i cigareve "Marlboro", shet cigare me sasi tė dyfishtė tė materjes kancerogjene Nitrosamina (TSNAs), se sa prodhuesit tjerė tė cigareve, njohtojnė shkenctarėt Amerikan. Testet e qendrės Amerikane pėr preventivė dhe kontrollė tė sėmundjeve treguan se cigaret e kėtij prodhuesi Amerikan pėrmbajnė sasi dy herė mė shumė tė Nitrosaminės nė mė shumė se 10 shtete duke pėrfshirė Japoninė dhe Gjermaninė. Shumica e shkenctarėve thonė se ebde nuk ėshtė vėrtetuar se sasia a shtuar e TSNAs rrit mundėsinė e sėmundjes sė kancerit nė mushkėri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
 
Cigaret "Marlboro" mė kancerogjenet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: