www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

Share | 
 

 Si te krijohet reflektimi i diellit te syaet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Si te krijohet reflektimi i diellit te syaet   Thu Apr 10, 2008 11:13 pm


Hap nje foto tjeter te cilen deshiron te tregosh permes hijes.

Levize foton tek file kryesore.

Shtyp Ctrl+T per te transformuar faqen (layer) te fotos dhe ndryshoje persmasat qe te rrie mire ne syzet e vajzes...

Fshihe faqen e fotos dhe bej seleksionin e syzeve te diellit duke perdorur veglen "lasso".

Shtyp Ctrl+alt+Delete per te vogelsuar anet. Perdor "feather" Radius 1px.

Zgjidh faqen e fotos dhe jep mundesine e dukjes nga "layer palette"

Nga "Layer Menu", zgjidh "Layer mask -> Reveal Selection"

qe reluztati

posted by n0rche
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
 
Si te krijohet reflektimi i diellit te syaet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Sisteme Operative :: Tjera...-
Kėrce tek: