www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

Share | 
 

 Breshka me e vjeter ne bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MesazhTitulli: Breshka me e vjeter ne bote   Fri Apr 11, 2008 6:50 pm

Harriet (lindur rreth 1830) me 175 vjetė, thuhet tė jetė Kafėsha dhe Breshka mė e vjetėr e regjistruar nė dokumentet e njerzimit.

Pėr breshkėn nė fjalė thuhet tė jetė breshka e njėtė tė cilėn e pėrshkruan Ēarls Darvini nė vitin 1835 nė vepre Galįpagos Islands. Ajo ėshtė anėtare e familjes Chelonian, kjo e bėnė atė qė tė jetė lloji mė autentik i regjistruar qė 188 vite.

Pėr mė se 99 vite ajo jetoi nė Brisbane City Botanic Gardens ndėrsa tani jeton nė Kopshtin Zologjik australian The Crocodile Hunter.

Nė vitet e para tė 2000-ės, kėsaj thėnje qendrat mediale perendimore i kanė kushtuar minuta tė tėra nė programet e tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.noori-shala.tk
daki10
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 128
Location : N'karrik
Registration date : 29/03/2008

MesazhTitulli: Re: Breshka me e vjeter ne bote   Fri Apr 11, 2008 8:07 pm

uahauh flm per ket info hehe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
PoshnjaNumri i postimeve : 1
Registration date : 27/02/2011

MesazhTitulli: Re: Breshka me e vjeter ne bote   Sun Feb 27, 2011 2:23 am

Ja dhe artikull shume interesant ne lidhje me kete teme Lexoni ketu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Breshka me e vjeter ne bote   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Breshka me e vjeter ne bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: