www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  PytėsoriPytėsori  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

Share | 
 

 Pishina me e madhe ne bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daki10
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 128
Location : N'karrik
Registration date : 29/03/2008

MesazhTitulli: Pishina me e madhe ne bote   Mon Apr 07, 2008 7:58 pm

Keni dėgjuar ndonjėherė pėr pishinėn me te madhe tė botės…? Quhet Crystal Lagoon, ndodhet nė San Alfonso del Mar nė Kili dhe tashmė ka hyrė nė librin Guinness si pishina mė e madhe nė botė. E gjatė 1 kilometer dhe me njė siperfaqe prej 8 hektaresh, mban 250 000 metra kubė ujė dhe mbushet nga Oqeani Paqesor.

shikojeni videon:

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pishina me e madhe ne bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: