www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Nomofobia - Frika nga jeta pa telefon mobil

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daki10
Administrator
Administrator
daki10


Numri i postimeve : 127
Registration date : 29/03/2008

Nomofobia - Frika nga jeta pa telefon mobil Empty
MesazhTitulli: Nomofobia - Frika nga jeta pa telefon mobil   Nomofobia - Frika nga jeta pa telefon mobil EmptyTue Apr 08, 2008 2:45 pm

Nomofobia - Frika nga jeta pa telefon mobil Telefonimobil

- Pėrdorimi i telefonave mobil, e cila viteve tė fundit ėshtė rritur ndjeshėm, ka sjellė deri tė njė fobi e re-nomofobia. Bėhet fjalė pėr frikėn qė mos tė mbeteni i kyqur nė rrjet pėr shkak tė harxhimit tė baterisė, harxhimit tė kreditit tuaj nė telefon, humbjen e telefonit, qasjes nė rrjet apo tė harroni diku.

Kėsaj fobie tė re, emri i sė cilės rjedh prej "no mobile" e kanė hulumtuar shkenctarėt birtanez nė bashkėpunim me Telekomin Britanez. Ata kanė ardhė nė pėrfundim se rreth 53% e pėrdoruesve tė telefonave mobil vuajnė prej Nomofobisė.

Mė shumė se 20% e pėrdoruesve kanė thėnė se kurrė nuk e ēkyqin telefonin mobil, kurse rreth 10% kanė thėnė se puna qė e bėjnė ata, duhet tė jenė tė kyqur 24 orė nė rrjet.

Burimi i lajmit nga
www.presheva.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nomofobia - Frika nga jeta pa telefon mobil
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Web per telefona mobil

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: