www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Ushqehet me energji diellore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daki10
Administrator
Administrator
daki10


Numri i postimeve : 127
Registration date : 29/03/2008

Ushqehet me energji diellore Empty
MesazhTitulli: Ushqehet me energji diellore   Ushqehet me energji diellore EmptyTue Apr 08, 2008 3:14 pm

Ushqehet me energji diellore Hira_ratan Indiani Hira Ratan Manek nga Kalkuta pohon se qė nga viti 1995 nuk ka ngrėnė fare ushqim, dhe ai mbijeton me ndihmėn e diellit. 65 vjeēari Manek pohon se ai me apsorbimin e energjisė diellore nėpėrmjet syve mund urinė.

Ai spjegon se nė trupin e njeriut vjen deri nė ndryshime nėse ēdo ditė me kėmbė tė zbathur nė tokė shikohet nė diell pėr disa orė nė lindje dhe perėndim tė diellit.

Ai i tha gazetarėve se me disa ditė ushtrime secili mund tė ndjejė marrjen e energjisė dhe me rrezet e diellit tė marra mbushet truri dhe fitohet fuqi. Ai tha se nė kėtė mėnyrė njeriu mund tė shėrohet nga lodhjet fizike dhe psiqike. Mjekėt nė Ahmedabad kanė studjuar Manekan gati njė vit dhe kanė konstatuar se ai ėshtė i shėndoshė edhe pse nuk konsumon ushqim.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ushqehet me energji diellore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: