www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?! Empty
MesazhTitulli: Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!   Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?! EmptyTue Apr 08, 2008 5:45 pm

Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?! Bill_Gates

Themeluesi i Microsoftit, Bill Gates, i pyetur se kur pritet tė jetė gati sistemi i ri operativ, Windows 7, ėshtė pėrgjigjur se kjo do tė ndodhė gjatė vitit tė ardhshėm.
Takimi nė bankėn Inter-American Development ka rezultuar me deklaratėn e Gates-it se trashėguesi i Vistas do tė jetė gati shumė shpejt, megjithatė zėdhėnėsi i Microsoftit ka deklaruar nė anėn tjetėr se, sistemi operativ do tė jetė nė dispozicion vetėm rreth vitit 2010, qė ėshtė rreth tri vite pas daljes nė treg tė Vistas nė janar tė vitit 2007.

Megjithatė, siē e shohin ekspertėt, vlerėsimet e Microsoftit pėr daljen e trashėguesit tė Vistas janė tepėr optimiste.

Tė takimin e pėrmendur Gates, gjithashtu ka pohuar se me entuziazėm tė madh i sheh ndryshimet e mėdha tė cilat do tė ndodhin nė tė ardhmen afėrt, duke menduar nė Windows 7, mirėpo nuk ka pėrmendur asnjė detaj tė kėtyre ndryshimeve pos qė programi zhvillimor ka filluar dhe ka indikacione pėr pėrdorimin testues tė versionit me emrin Milestone 1.

Koha ka kaluar pėr zhvillimin e Windows XP dhe Vista, ndėrsa deri tek produkti pėrfundimtar ka kohė edhe njė vit, thuhet nė faqen e internetit Ars Technica.
By n0rche
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Gates: Trashėguesi i Vistas vjen vitin e ardhshėm?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Se shpejti na vjen SMS 2.0

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: