www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Cigaret "Marlboro" mė kancerogjenet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Cigaret "Marlboro" mė kancerogjenet Empty
MesazhTitulli: Cigaret "Marlboro" mė kancerogjenet   Cigaret "Marlboro" mė kancerogjenet EmptyTue Apr 08, 2008 6:32 pm

Prodhuesi mė i madh nė botė i cigareve "Marlboro", shet cigare me sasi tė dyfishtė tė materjes kancerogjene Nitrosamina (TSNAs), se sa prodhuesit tjerė tė cigareve, njohtojnė shkenctarėt Amerikan. Testet e qendrės Amerikane pėr preventivė dhe kontrollė tė sėmundjeve treguan se cigaret e kėtij prodhuesi Amerikan pėrmbajnė sasi dy herė mė shumė tė Nitrosaminės nė mė shumė se 10 shtete duke pėrfshirė Japoninė dhe Gjermaninė. Shumica e shkenctarėve thonė se ebde nuk ėshtė vėrtetuar se sasia a shtuar e TSNAs rrit mundėsinė e sėmundjes sė kancerit nė mushkėri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Cigaret "Marlboro" mė kancerogjenet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: