www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 VW largon emrin Passat, kupeja e re quhet CC

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

VW largon emrin Passat, kupeja e re quhet CC Empty
MesazhTitulli: VW largon emrin Passat, kupeja e re quhet CC   VW largon emrin Passat, kupeja e re quhet CC EmptyTue Apr 08, 2008 10:14 pm

VW largon emrin Passat, kupeja e re quhet CC F.0407021905496_m
Ylli i prodhuesit gjerman Volkswagen i cili bėri nam tė madh nė panairin e automjeteve nė Gjenevė, Pasatti i ri CC, ende ėshtė nė proces tė bėrit pėr vete publikun, derisa ekipi nga Wolfsburgu veēmė ka treguar pakėnaqėsinė e parė.
Pėr gjermanėt, duket se emri Passat CC megjithatė, nuk ėshtė kumbues sa duhet, prandaj nė faqet zyrtare kanė vendosur emėrtimin Passat dhe automjetin thjesht e kanė emėruar CC.

Me kėtė duket qartazi se nuk i mundon shumė pse emėrtimin e pėrmendur prodhuesit tjerė si Peugeot, Ford e tė tjerė e pėrdorin nė emėrtimin e kupe-kabrioletėve tė tyre, derisa CC-ja nga Volkswagen ėshtė njė sedan me linjė tė kupesė.
VW largon emrin Passat, kupeja e re quhet CC Passatcc1
Disa mediume megjithatė kėtė nomenklaturė e kanė pėrkthyer ndryshe. Volkswagen me largimin e emrit Passat nė tė vėrtetė e ngrit CC-nė nė njė klasė mė tė lartė dhe lė hapėsirė pėr gjeneratėn e re tė Phaeton-it.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
VW largon emrin Passat, kupeja e re quhet CC
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: