www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Mini laptop i HP-sė me ēmim tė pėrshtatshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Mini laptop i HP-sė me ēmim tė pėrshtatshėm Empty
MesazhTitulli: Mini laptop i HP-sė me ēmim tė pėrshtatshėm   Mini laptop i HP-sė me ēmim tė pėrshtatshėm EmptyWed Apr 09, 2008 2:28 pm

Mini laptop i HP-sė me ēmim tė pėrshtatshėm F.0409004846498_m
Moda e laptopėve tė vegjėl e tė lirė ka filluar, e asaj i ėshtė bashkuar edhe prodhuesi Hewlett Packard me laptopin e tij Mini-Note 2133.
Mini laptopi i HP-sė ėshtė i bazuar nė procesorin e Vias C7, derisa konfiguracioni i tij bazė do tė kushtojė 499 dollarė – 100 dollarė mė shumė se laptopi miniatural i Asusit Eee Pc. Modeli mė i lirė do tė ketė procesor tė integruar C7 me takt 1.0 GHz, 512 megabajt tė memories dhe katėr gigabajtė tė memories flash pėr ruajtje tė dhėnave. Sistemi operativ i kėtij modeli ėshtė Linux.

Shfrytėzuesit tė cilėt dėshirojnė mė shumė dhe janė tė gatshėm tė paguajnė po ashtu mė shumė mund ta marrin atė me procesorin Mini-Note me takt 1.6 GHz, diskun klasik me kapacitet prej 120 GB dhe sistemin operativ Windows Vista Business. Ēmimi e njė Mini-Note kaq tė pajisur prapė mbetet me ēmim tė pėrshtatshėm prej 749 dollarėsh.
Mini laptop i HP-sė me ēmim tė pėrshtatshėm Mini_hp2
Tė gjitha modelet e HP Mini-Note kanė ekran LCD me rezolucion prej 1280 x 768 pikselash dhe diagonale prej 8.9 inēėsh si dhe tastierėn e plotė QWERTY. Pesha e laptopit ėshtė 1.3 kilogramė. Monitori wide screen me rezolucion relativisht tė lartė ėshtė pėrparėsi e kėtij laptopi miniatural tė HP-sė nė krahasim me atė tė Asus.

Ende nuk dihet data e saktė se kur do tė del nė shitje, por njė gjė dihet se ajo do tė jetė shumė shpejt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Mini laptop i HP-sė me ēmim tė pėrshtatshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: