www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Si tė fotografohet me celular?

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Si tė fotografohet me celular? Empty
MesazhTitulli: Si tė fotografohet me celular?   Si tė fotografohet me celular? EmptyWed Apr 09, 2008 11:49 pm

Si tė fotografohet me celular? F.0226165855312_m
Celularėt e sotėm nė mase tė madhe posedojnė fotoaparate solide digjitale dhe me pak mund fotografitė e bėra me ta mund tė janė shumė tė pėrdorshme, nėse do t’i keni parasysh kėto kėshilla.
Me kėto kėshilla tė cilat do t’i merrni fotografitė qė do tė bėni me celularin tuaj do tė janė shumė mė tė mira, mirėpo megjithatė mos prisni kualitetin e njėjtė sikur tė jeni duke fotografuar me fotoaparat tė vėrtetė.

Ndriēoni mirė objektin

Drita e mjaftueshme ėshtė ēelės pėr fotografi tė mirė, e askund tjetėr kjo nuk ėshtė e theksuar sa te telefonat celularė dhe fotoaparatet e tyre. Sasia e madhe e ndriēimit do tė kontribuojė nė pastėrtinė dhe kualitetin e fotografisė. Nėse fotografoni nė ambiente tė mbyllura, gjithsesi ndizni tė gjitha dritat e mundshme, por atėherė keni kujdes me white balance, pėr tė cilin do tė flasim pakėz mė vonė.

Afrojuni objektit

Telefonat celularė kryesisht kanė objektiv me kėnd tė gjerė pa mundėsi tė zoom-it, andaj afrohuni tek objekti i fotografimit pėr tė bėrėė njė fotografi tė mirė. Rezolucioni i vogėl i fotografisė nuk do t’u mundėsojė pėrmirėsimin e kėtij lėshimi, andaj mos u bėni dembelė dhe afrohuni disa hapa mė shumė.
Si tė fotografohet me celular? Celular_foto3
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
daki10
Administrator
Administrator
daki10


Numri i postimeve : 127
Registration date : 29/03/2008

Si tė fotografohet me celular? Empty
MesazhTitulli: Re: Si tė fotografohet me celular?   Si tė fotografohet me celular? EmptyThu Apr 10, 2008 2:18 pm

haha do ta kem parasysh hahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Si tė fotografohet me celular?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: