www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Modifikoje "My Places" nė Windows XP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daki10
Administrator
Administrator
daki10


Numri i postimeve : 127
Registration date : 29/03/2008

Modifikoje "My Places" nė Windows XP Empty
MesazhTitulli: Modifikoje "My Places" nė Windows XP   Modifikoje "My Places" nė Windows XP EmptyThu Apr 03, 2008 1:56 pm

Modifikoje "My Places" nė Windows XP
-------------------------------------------------

Disa prej jush ndoshta nuk e dini se ēfarė ėshtė, por kjo ėshtė njė nga gjėrat qė ju i shihni gati tėrė kohėn, kur ju dėshironi ta hapni (Open) apo ta ruani (Save) njė file. Jam duke folur pėr side-bar qė ėshtė majtas, me shortcute. Ne tė gjith e pėrdorim pėr qėllime tė caktuara, por kur keni p.sh. shumė hard disqe, ju duhet qė tė klikoni 3 herė pėr tė arritur atje ku dėshironi, pėr ta hapur apo ruajtur ndonje file.

Modifikoje "My Places" nė Windows XP Nbua7a

Ju duhet ta keni kėshtu, DEFAULT, por unė do t’ju tregoj se se si ta editoni dhe t’ja pėrshtatni kėtė nevojave tuaja, qė sa mė shpejt tė shkoni nė lokacionet qė dėshironi.

1. Hapeni Group Policy Editor (Start > run > gpedit.msc)
2. Ndiqni kėta hapa: User Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Explorer > Common Open File Dialog
3. Klikoni 2herė nė Items Displayed In Places Bar setting.
4. Pastaj zgjedheni opsionin Enable.
5. Dhe tani modifikojeni sipas preferencave tuaja. (shiko foton)


Modifikoje "My Places" nė Windows XP Nysrgi


Pasi ta keni bėrė Enable kėtė opciion, ju duhet t’i mbushni tė 5 hapėsirat, se pėrndryshe aty do tė dalin follderat nė mėnyrė tė rastėsishme, pra mė mirė e keni t’i zgjidhni vet pra!
Ja po e jap njė listė unė:

* CommonDocuments
* CommonMusic
* CommonPictures
* Desktop
* MyComputer
* MyDocuments
* MyFavorites
* MyMusic
* MyNetworkPlaces
* MyPictures
* Printers
* ProgramFiles
* Recent


Modifikoje "My Places" nė Windows XP 14x07kn
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Modifikoje "My Places" nė Windows XP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ripara fajlat e demtuara ne Windows
» Si mundeni me bo Windows XP me ekstra Password
» Windows Remix

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Tutorials-
Kėrce tek: