www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Disajno trendafil vetem me philters ne cs2

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Empty
MesazhTitulli: Disajno trendafil vetem me philters ne cs2   Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 EmptyThu Apr 10, 2008 11:24 pm

Ne kete tutorial do te keni rastin te mesoni se si te krijojm nje trendafil apo lule vetem me Gradiend Tool dhe disa filters.
Pas perfundimit te krijimit do te duket keshtu:
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Photoshop-cool-gradient-flower
Krijojm nje dokument te ri me dimensione 400 x 400px, te rezulucionit 72dpi ne RGP mode
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower3
Tani merreni Gradient tool dhe vendoseni kete konfigurim si ne foton me lart.:
Dhe me pas krijoni nje Gradient si ky posht duke e terhequr mausin permes fotografis.:
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower4
Toni shkoni ne Menyn Filter>Disort>Wave dhe vendosni kto konfigurime
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower5
Tani do te duhej tju paraqitej kjo
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower6
Toni shkoni Filter>Disort>Twirl dhe beni kto konfigurime
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower7
Toni fotografija juaj do te duhej te duket keshtu
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower8
Toni klikoni ne tastatur CTRL+U per te shkuar ne Hue/Saturation dhe vendosni kto konfigurime
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower9
Tani dyfyshoni layerin Background dhe ndrrojeni Blending Mode ne Screen
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower11
Toni shkoni ne Edit>Transform>Flip Vertical dhe foto juaj do te duhej te dukej keshtu
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower13
Tani ne Layer Palette Klikoni me te djathten ne layerin permbi dhe zgjidheni Merge Down ose klikoni CTRL+E.
Pastar krijoni persi nje layer te ri dhe zgjidhni Blending Mode ne Lighten
Tani shkoni ne Edit>Transform>Flip Horizontal dhe foto juaj do te duhet te duket keshtu:
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower17
Toni klikoni CTRL+E ose ne layer palette Merge Down
Toni klikoni CTRL+B dhe beni konfigurimin e meposhtem:
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Gradient-Flower19
Perfundimi duhet te jete keshtu
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2 Photoshop-cool-gradient-flower
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Disajno trendafil vetem me philters ne cs2
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Tutorials-
Kėrce tek: