www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 BMW serie 1 – kampion i ekologjisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

BMW serie 1 – kampion i ekologjisė Empty
MesazhTitulli: BMW serie 1 – kampion i ekologjisė   BMW serie 1 – kampion i ekologjisė EmptyFri Apr 11, 2008 1:50 pm

BMW serie 1 – kampion i ekologjisė F.0411025222317_m
Varianti me naftė BMW serie 1 - 118d, me motor dylitėrsh me fuqi maksimale prej 143 KF, ėshtė shpallur kohė mė parė nga juria ndėrkombėtare (47 gazetarė nga 24 shtete) si "automjeti mė i mirė i gjelbėr i vitit".

Emetimi i dėmshėm i automjetit gjerman ėshtė vetėm 119 gramė dyoksid karboni pėr kilometėr, dhe atė me shpenzim shumė tė vogėl tė eurodizelit 4.7 l/100 pėr kilometėr BMW 118d ofron performansa tė shkėlqyeshme (210 km/h, 0-100 km/h pėr 8.9 sekonda).
BMW serie 1 – kampion i ekologjisė Bmwserie1a
Nė vendin e dytė ėshtė radhitur Volkswagen Passat, gjithashtu me motor dizel, derisa pėr titullin janė nominuar gjithsej 39 automjete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
BMW serie 1 – kampion i ekologjisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: