www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim Empty
MesazhTitulli: Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim   Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim EmptyFri Apr 11, 2008 6:30 pm

Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim F.0411035744323_m
Numri i viruseve, krimbave, trojanėve dhe formave tjera tė sulmuesve kompjuterikė ka kaluar kufirin prej njė milion sish, njoftojnė nga Symantec. Siē edhe ėshtė pritur, masa mė e madhe e sulmeve drejtohen kah kompjuterėt me sistemet operative tė Windowsit.
Kjo arritje “e rėndėsishme” ėshtė publikuar brenda raportit gjysmėvjeēar tė Symantec me emrin Internet Security Threat Report. Brenda raportit tė pėrmendur qėndron edhe e dhėna brengosėse se shumica e sulmuesve dashakeq tė kompjuterit janė krijuar apo hetuar pėr herė tė parė gjatė 12 muajve tė fundit.

Raporti i fundit Internet Security Threat Report mbulon periudhėn kohore gjashtėmujore tė fundit tė vitit 2007, kur nė Symantec kanė detektuar madje 499.811 sulme tė reja, qė sipas tė dhėnave tė tyre ėshtė rritje prej 136 pėr qind nė krahasim me gjashtė muajt e parė tė njėjtit vit.

Gjatė tėrė vitit 2007 nė Symantec kanė detektuar diē mė shumė se 700.000 sulme tė reja kompjuterike me tė cilėn gjė, numri i pėrgjithshėm i viruseve, krimbave dhe trojanėve tė cilėt detektohen nga softuerėt kundėr viruseve nga Symantec ėshtė ngritur nė shifrėn prej 1.122.311.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
daki10
Administrator
Administrator
daki10


Numri i postimeve : 127
Registration date : 29/03/2008

Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim Empty
MesazhTitulli: Re: Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim   Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim EmptyFri Apr 11, 2008 8:19 pm

aii boll keq
paramendo
internetin e sigurt edhe pa antivisrusa
pa hek keq me kta virusa :S Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Njė milion viruse kompjuterike nė qarkullim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: