www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen Empty
MesazhTitulli: Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen   Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen EmptyFri Apr 11, 2008 6:32 pm

Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen F.0411045239125_m
Nokia ka vendosur tė bėj njė hap tė madh pėr t’iu kundėrvėnė pajisjes mė tė popullarizuar celulare iPhone, pasi qė thashethemet pėr Nokian e re Tube po bėhen ēdo ditė e mė tė vėrteta.
Ekzistimin e Tube e ka vėrtetuar Tom Libretto, nėnkryetari i forumit Nokia nė fjalimin e e tij tė mbajtur nė konferencėn Evens Data nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Nė fakt, bėhet fjalė pėr njė pajisje celulare me tė cilėn pothuajse nė tėrėsi udhėhiqet nėpėrmjet ekranit tė ndjeshėm nė prekje, sikur edhe nė iPhone dhe shumė “humbės” tė quajtur “iPhone killer".

Nė fotografitė tė cilat kanė rrjedhur nė internet shihet tėrėsisht pjesa e pėrparme e cila ėshtė ekran, derisa emėrtimi i plotė i kėsaj pajisje multimediale do tė duhej tė ishte Nokia 5800 Tube. Tė dhėnat e varfra mbi Nokian e re janė se ka ekran prej 3.2 inēėsh me mundėsi tė paraqitjes sė 16 milionė ngjyrave, sigurisht do tė jetė 3G qė aktualisht ėshtė pėrparėsi ndaj iPhone-it.
Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen Nokia_tube
Opsionet standarde do tė janė lidhje Wi-Fi, bluetooth, sigurisht edhe GPS si dhe kamerė prej 3.2 megapikselėsh. Softuer i cili do tė bashkojė tė gjitha funksionet e Tube-it me gjasė do tė jetė ndonjė Symbian i prodhuar veēanėrisht pėr kėtė pajisje. Tė dhėnat e fundit flasin pėr dalje pėr televizion dhe peshė prej 104 gramėsh. E vetmja qė mbetet ėshtė tė presim me durim edhe njė tentim tė pajisjes celulare e cila do tė tentojė tė ndalojė superfuqinė e iPhone-it.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Nokia vs. iPhone - Nokia kthen goditjen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: