www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Qa osht PHP

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Qa osht PHP Empty
MesazhTitulli: Qa osht PHP   Qa osht PHP EmptySun Apr 13, 2008 1:44 pm

PHP


Personal Home Page

PHP (Hypertext Preprocesormė parė njihej si „Personal Homa Page Tools“ėshtė gjuhe skripti qė lidhet me C, Perl ose MySQL pėr tė krijuar faqe interneti dinamike dhe interaktive. PHP ėshtė njė Program kompjuterik me Kod te hapur. PHP ėshtė gjuhė qė pėrdoret pėr server programim apo siē njihet ndryshe si programim i faqeve dinamike. Meqe browseri dhe vete protokolat e internetit njohin vetem kodi HTML, PHP ėshtė programim qė ndodhen nė server, ēdo manipulim, ēdo operacion qė kryhet nga PHP kryhet nė server e nė browser cdo gje shfaqet si HTML, kjo do te thote se per te punuar nė PHP duhet patjetėr tė kesh tė instaluar server e nė ketė rast me qe kemi tė bejm me "Open source" (Kod i hapur) serveri perkates ėshtė Apache . Apache server ėshtė server pėr sistemet a hapura operative siē ėshtė Linuxi , por mund te instalohet edhe nė Windows sistemet operative. PHP bashkė me Apache janė njė ndėr veglat mė tė perdorura pėr programim tė faqeve dinamike nė ditėt e sotme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
daki10
Administrator
Administrator
daki10


Numri i postimeve : 127
Registration date : 29/03/2008

Qa osht PHP Empty
MesazhTitulli: Re: Qa osht PHP   Qa osht PHP EmptySun Apr 13, 2008 3:23 pm

flm per ket imformacion broo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Qa osht PHP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Qa bon pc kur jeni tu osht i ndalum
» qka nuk osht ne rregull me anijen e piratve?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Tutorials-
Kėrce tek: