www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 MF5 shkon nė prodhim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

MF5 shkon nė prodhim Empty
MesazhTitulli: MF5 shkon nė prodhim   MF5 shkon nė prodhim EmptySun Apr 13, 2008 4:03 pm

MF5 shkon nė prodhim F.0412023055150_m
Kompania gjermane Wiesmann vitin e kaluar, gjatė panairit tė automjeteve nė Frankfurt, ka paraqitur konceptin atraktiv me emrin MF5, tė cilin nga kupetė tjera ekzotike e dallon fakti se ai futet nė lėvizje motori i marrė nga BMW M5.
Tash ka ardhur lajmi se MF5 zyrtarisht do tė shkojė nė prodhim dhe atė nė fabrikėn e hapur qysh para njė jave.

Gjatė vitit tė ardhshėm do t’i bashkohet edhe versioni kabriolet.

Siē edhe thamė, motorin tė cilin e pėrdorin M5 e M6, sigurojnė performansa fantastike.
MF5 shkon nė prodhim Mf5a
Me peshė tė karrocerisė prej 1.380 kilogramėsh dhe fuqi 507 KF, MF5 ėshtė nė gjendje tė arrijė shpejtėsinė deri nė 100 kilometra nė orė pėr vetėm 3.9 sekonda.

Marshi gjithashtu ėshtė i BMW-sė, prej shtatė shpejtėsish, derisa pėr frenim janė pėrgjegjės disqet e qeramikės.
MF5 shkon nė prodhim Mf5b
Automjeti ėshtė i gjatė 4.3, i gjerė 1.95 dhe i lartė vetėm 1.17 metra, derisa karroceria ėshtė e pėrpunuar nga alumini me zbatimin e metodave mė bashkėkohore.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
MF5 shkon nė prodhim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: