www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daki10
Administrator
Administrator
daki10


Numri i postimeve : 127
Registration date : 29/03/2008

Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve Empty
MesazhTitulli: Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve   Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve EmptySun Apr 06, 2008 3:15 pm

Triku i Firefox-it


1)se pari aty ku ne shkruajm faqen per ta qelur p.sh google ne shkrujam "about:config" pa thojza
pastal e gjejm kete:

a)network.http.pipelining-----------klikojm 2 here pra behet true

b)network.http.proxy.pipelining-------klikojm edhe ktu 2 here dhe e bejme true

c)network.http.pipelining.maxrequests--------kurse ktu klikojm 2 here dhe ja bejme aty te value(vlera) 30 dhe kjo do te thote se do te kerkoj 30 here ne njėherė

3) ne fund kliko kudo dhe kliko me tastin e djatht ne maus New-> Integer dhe e emertojm ate: "nglayout.initialpaint.delay"-pa thojza dhe klikojm 2 here dhe aty tek value(vlera) ne e bejme "0"
kjo vlere eshte sasia
e kohes qe shfletuesi pret para se vepron ne imformatat qe ai merr...

Nese ju perdorni konektimin broadband
faqet e juaja qe ju do kerkoni do te hapen shum me shpejt...Shpresoj qe kuptuat dhe ju pelqej

JA vlen ta Provoni...


Tuto by Daki..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Triku per Mozilla FireFox qe shpejeson kerkimin e faqeve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mozilla trick

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Tutorials-
Kėrce tek: