www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Pa yuotube edhe ne Indonezi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Pa yuotube edhe ne Indonezi Empty
MesazhTitulli: Pa yuotube edhe ne Indonezi   Pa yuotube edhe ne Indonezi EmptyMon Apr 07, 2008 6:20 pm

Me kėrkesė tė qeverisė sė Indonezisė, ofruesit e qasjes nė internet kanė filluar tė bllokojnė qasjen nė YouTube, ku mund tė gjendet edhe filmi kundėr islamit tė punuar nga Geert Wilders, ka njoftuar njė gazetė nė Xhakarta.
Qasja nė YouTube po mbyllet, por nėpėrmes disa ofruesve tė shėrbimeve tė internetit ende ėshtė nė dispozicion, ka thėnė kryetarja e Shoqatės sė ofruesve tė internetit nė Indonezi.

Ministri indonezian pėr telekomunikacion i ka shkruar ditė mė parė shėrbimit YouTube dhe ka kėrkuar qė tė mos lejojė vendosjen e Fitna-s, njė film me metrazh tė shkurtėr nga holandezi Geert Wilders.

"Nė rast se nuk marrim pėrgjigje, do tė bllokojmė faqen nė vend", ka thėnė i deleguari i qeverisė.

Me qindra indonezianė kanė protestuar ditėve tė fundit kundėr shfaqjes sė filmit me ftesė tė lėvizjeve tradicionale islame.

Indonezia, ish-kolonia holandeze, ėshtė shteti mė i madh mysliman nė botė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Pa yuotube edhe ne Indonezi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kqyreni njeri edhe qeni qysh perngjan uhauah
» Kqyri artistet e njohur qysh jane kur jon te lyme edhe te pa

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Internet-
Kėrce tek: