www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Pishina me e madhe ne bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daki10
Administrator
Administrator
daki10


Numri i postimeve : 127
Registration date : 29/03/2008

Pishina me e madhe ne bote Empty
MesazhTitulli: Pishina me e madhe ne bote   Pishina me e madhe ne bote EmptyMon Apr 07, 2008 7:58 pm

Keni dėgjuar ndonjėherė pėr pishinėn me te madhe tė botės…? Quhet Crystal Lagoon, ndodhet nė San Alfonso del Mar nė Kili dhe tashmė ka hyrė nė librin Guinness si pishina mė e madhe nė botė. E gjatė 1 kilometer dhe me njė siperfaqe prej 8 hektaresh, mban 250 000 metra kubė ujė dhe mbushet nga Oqeani Paqesor.

shikojeni videon:

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pishina me e madhe ne bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: