www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė Empty
MesazhTitulli: Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė   Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė EmptyMon Apr 07, 2008 8:17 pm

Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė F.0405061018951_m


Nė njė ankand online, domeni www.pizza.com i ka sjellė 2.6 milionė dollarė njė amerikani i cili e kishte mirėmbajtur faqen qė nga viti 1994.
Chris Clark, 43 vjeēar, fillimisht e kishte blerė kėtė adresė pėr vetėm 20 dollarė nė vitin 1994, kur sapo kishte filluar rrjeti i internetit dhe kur po tentoj tė siguronte njė kontrate me njė kompani picash.

Nė janar, Clark vendosi tė shes domenin e tij pasi qė kishte dėgjuar pėr shitjen e vodka.com pėr tre milionė dollarė nė vitin 2006.

"Ėshtė ēmenduri, thjeshtė ėshtė vetėm ēmenduri. Mendova, 'pse tė mos provoj tė shoh se ēfarė interesimi mund tė ketė? Nėse dikush ėshtė i interesuar tė paguajė aq shumė pėr vodka.com, ndoshta ka mė shumė interesim nė pizza.com", ka thėnė Clark.

Ankandi online ka nisur mė 27 mars. Oferta e parė ishte 100 dollarė, pėr tu ngritur nė 2.6 milionė njė javė mė pas. Pas njė ankandi javor, ai pranoi ofertėn nga njė blerės anonim.

Clark ėshtė pishman pse nuk ka blerė mė shumė domene nė vitin 1994, kur rrjeti i internetit po lulėzonte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Domeni pizza.com u shit pėr 2.6 milionė dollarė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: