www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 BackStopp protected

Shko poshtė 
AutoriMesazh
daki10
Administrator
Administrator
daki10


Numri i postimeve : 127
Registration date : 29/03/2008

BackStopp protected Empty
MesazhTitulli: BackStopp protected   BackStopp protected EmptyTue Apr 08, 2008 2:13 pm

BackStopp protected Stamplaptop

Njė zgjidhje interesante pėr ruajtjen e tė dhėnave nė laptop jep edhe kompania Virtuit. Web servisi i tyre Backstopp mundėson ruajtjen e tė dhėnave nė mėnyrė tė cuditshme - shlyerjen e tė dhėnave. Kur vjidhet laptopi apo edhe vetėm se lėviz, i gjithė hard disku do tė shlyhet.


BackStopp protected Stopp-1

Pas shlyerjes, nėpėrmjet Internetit dėrgohen tė dhėnat qendrės se servisit. Pėr detektimin e laptopit edhe vendosjes se a duhet tė fshihen tė dhėnat kujdeset RFID chip. Eshtė e mundur qė nėse laptopi posedon web kamerė, tė dėrgohet fotografija e personit qė e ka pėrdorė i fundit laptopin. Mirėmbajtja e kėtij servisi Kushton 20 dollarė nė muaj edhe mė lart pėr njė laptop tė ruajtur. Sipas tyre rrjedh njė logjikė e re - mė mirė pa tė dhėna se sa tė dhėnat nė duar tė gabuara.

Burimi i lajmit nga:

www.presheva.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
BackStopp protected
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: