www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Hardware & Software

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Hardware & Software Empty
MesazhTitulli: Hardware & Software   Hardware & Software EmptyTue Apr 08, 2008 6:47 pm

Nga muaji mars kompania Maxell nuk do tė prodhojė mė asnjė media optike si CD, DVD, BRD, HD DVD...

Seagate ka prezantuar linjėn e re tė hard disqeve Cheetah - Cheetah 15K.5 (me kapacitet prej 146, 300 dhe 450 GB, 3.5 INCH, 15000 rrotullime nė minutė, 16 MB cache memori...

Corsair ka prezantuar DDR3 memorinė momentalisht mė tė shpejtėn DDR3 2133 module prej 1GB.

Kingston ofron tri DDR3 memori pėr pllaka me chipset nForce 790i Ultra SLI-seria HyperX N me 1600, 1800 dhe 2000 MHz.

nVidia ka paralajmėruar pėrkrahjen pėr ESA (Enthusiast System Architecture) protokolin. I pari nė treg me kėtė arkitekturė ėshtė desktop Dell XPS 630.

MSI ka paralajmėruar ftohje pasive tė kartelės GeForce 9600GT - modeli N9600GT-2TD5127.

Asus ka filluar me 2/3 e kompjuterave Eee PC tė instalojė ėindoės XP. Kartela e re grafike EAH3850 Smart OC/HTDI/1G.

S3 ka filluar me serinė e re tė kartelave grafike Chrome 430 GT.

Shitjet qė priten: Palit blen Galaxy, AOL pėr 850 milionė blen ėeb faqen bebo.com. IBM blen shtėpinė softverike Encentuate.

Software: Mozilla Firefox 3.0 beta 4, GNOME 2.22, miranda 0.8 test 11, TeleportPro 1.52, uTorrent 1.8 alpha build 9137, Zone Alarm Pro 7.1.254.000, OpenOffice.org 2.4.0 RC6, Media Player Classic 6.4.9.1 beta, AVG Antivirus Free Edition 7.5.518a1276, Ati Catalyst Driver suite 8.3, Java sE Runtime Environment (JRE) 6 update 5, Getright 6.3d, Kaspersky Antivirus 8.0.0.292 beta, Mozilla Thunderbird 2.0.0.12....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Hardware & Software
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nese e kini XP jo Origjinal atehere merrne ket Software

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: