www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 AMD largon nga puna 10 pėr qind tė punėtorėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

AMD largon nga puna 10 pėr qind tė punėtorėve Empty
MesazhTitulli: AMD largon nga puna 10 pėr qind tė punėtorėve   AMD largon nga puna 10 pėr qind tė punėtorėve EmptyTue Apr 08, 2008 10:07 pm

AMD largon nga puna 10 pėr qind tė punėtorėve F.0408041208367_m
Advanced Micro Devices (AMD), prodhuesi mė i madh i mikro-procesorėve pas Intel-it, ka paralajmėruar masa drastike, njė numėr tė madh tė largimeve nga puna pėr tė zvogėluar humbjet e mėtutjeshme.
AMD ka shėnuar humbje tė mėdha nė tremujorin e parė tė kėtij viti, ndėrsa fitimi i pritur pėr ēerekun e parė kap shumėn prej 1.5 miliardė dollarėsh, qė ėshtė 15 pėr qind mė pak se profiti nė periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar.

Numri i pėrgjithshėm i punėtorėve tė larguar do tė jetė rreth 1.600, largimi i tė cilėve do tė kryhet deri nė tremujorin e tretė, derisa me fillimin e tremujorit tė dytė pritet pagesa e tė gjitha ristrukturimeve tė kompanive. Rezultati i profiteve tremujorėshe ėshtė rėnia e shitjes nė tė gjitha segmentet e prodhimit tė AMD-sė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
AMD largon nga puna 10 pėr qind tė punėtorėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Puna e Pc huaha
» VW largon emrin Passat, kupeja e re quhet CC

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: