www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Flickr bėhet edhe me video

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Flickr bėhet edhe me video Empty
MesazhTitulli: Flickr bėhet edhe me video   Flickr bėhet edhe me video EmptyWed Apr 09, 2008 2:29 pm

Flickr bėhet edhe me video F.0409031544364_m
Pas shumė hamendjeve, shėrbimi mė i popullarizuar online pėr shkėmbim tė fotografive, Yahoo Flickr, ka nisur edhe mbėshtetjen pėr dosjet video. Mirėpo duke marrė parasysh kufizimet e caktuara, nuk mund tė flasim pėr ndonjė video-revolucion.
Flickr, nė fakt, video materialet i sheh si ekstensione tė fotografive, gjė qė ėshtė specializuar pėr klipe tė shkurtra tė cilat shfrytėzuesit i incizojnė nė fotoaparatet e tyre. Mu pėr kėtė ato janė tė kufizuara nė krejtėsisht 90 sekonda, derisa hapėsira e pėrgjithshme pėr ruajtje ėshtė 150 MB.

Gjithashtu, mundėsia e ruajtjes sė videove ėshtė e hapur vetėm pėr shfrytėzuesit “profesional” tė cilėt Flickr-it i paguajnė 25 dollarė nė vit pėr disa funksione shtesė. Nė anėn tjetėr, tė gjithė shfrytėzuesit mund tė shikojnė video-klipet si dhe fotografitė.

Nga krejt kjo jepet tė kuptohet se Flickr nuk ka pėr qėllim t’i bėhet konkurrent shėrbimit tjetėr tė njohur tė videove YouTube, e as ndonjė shėrbimi tjetėr tė ngjashėm online, por do qė shfrytėzuesit e tij tė kanė njė vend ku mund tė ruajnė video-klipet e shkurtra, tė cilat janė interesante pėr njė rreth tė vogėl tė shfrytėzuesve, pėr tė cilėn gjė YouTube i cili ėshtė stėrmbushur nuk ėshtė edhe aq ideal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Flickr bėhet edhe me video
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pa yuotube edhe ne Indonezi
» Kqyreni njeri edhe qeni qysh perngjan uhauah
» Kqyri artistet e njohur qysh jane kur jon te lyme edhe te pa
» Video humor

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: