www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Google vazhdon tė ndihmojė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Google vazhdon tė ndihmojė Empty
MesazhTitulli: Google vazhdon tė ndihmojė   Google vazhdon tė ndihmojė EmptyThu Apr 10, 2008 2:06 pm

Google vazhdon tė ndihmojė Logo_google

Google, e cila me ndihmėn e programit Google Earth ofron incizime satelitore tė Tokės, sė bashku me Komisariatin e Lartė tė OKB-sė pėr Refugjatė (UNHCR) ka ofruar njė pamje tė re tė gjendjes sė refugjatėve nė vendet tė cilat kanė kriza me refugjatė.
Google Earth Outreach bazohet nė programet Google Earth e Google Maps dhe me ndihmėn e informatave shtesė ofron njė pasqyrė tė detajuar dhe me shumė shtresa tė krizave botėrore tė refugjatėve si dhe programeve nė ndihmė tė tyre, ka njoftuar Google duke paraqitur programin nė fjalė nė Gjenevė.
Shfrytėzuesit me ndihmėn e kėtij programi mund tė vizitojnė nė mėnyrė virtuale kampet e refugjatėve.

Me ndihmėn e ofertave tė reja internetit UNHCR dhe organizatat tjera humanitare mund tė planifikojnė mė mirė punėn e tyre edhe nė zonat mė tė largėta nė botė.

Nė fillim tė projektit, UNHCR ofron pamje nga llogoret e refugjatėve nė Ēad, Darfur, Kolumbi dhe Irak.
Google vazhdon tė ndihmojė Google_outreach1
Pos kėsaj, "Google Earth Outreach" u ofron organizatave humanitare nė dispozicion veglat dhe burimet, derisa UNHCR ofron raportet aktuale, si dhe tė dhėna nė formė toni, video pėrshkrime si dhe fotografi.

Gjatė paraqitjes sė programit pėr mysafirėt e zgjedhur nė selinė e UNHCR-sė nė Gjenevė, zėvendėsi i Komisarit tė Lartė pėr refugjatė L. Craig Johnstone ka falėnderuar programin si njė mjet pėr ngritjen e vetėdijes mbi problemet e refugjatėve dhe ndihmėn.

"Google Earth i ofron UNHCR-sė njė platformė tė fuqishme me anė tė sė cilės pasqyrohet puna e rėndėsishme e UNHCR-sė nė zonat mė tė largėta dhe tė ndėrlikuara tė pėrndjekjes nė botė", ka deklaruar Johnstone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Google vazhdon tė ndihmojė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Google and Yotube
» Si te lypim nje serial number ne google
» Si te qesim apo reklamojm google ne faqen tuaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: