www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Instalo vBulletin ne Hostin tuaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Instalo vBulletin ne Hostin tuaj Empty
MesazhTitulli: Instalo vBulletin ne Hostin tuaj   Instalo vBulletin ne Hostin tuaj EmptyMon Apr 07, 2008 8:06 pm

Se pari hosti juaj duhet te permbaj MySQL...

mbas andej duhesh qe ta kesh njer version te vBulletin ja une po jau vendos vB v3.6.8...
Shkarko vBulletin 3.6.8.:

Cito:
http://www.speedyshare.com/841551293.html
http://rapidshare.com/files/75093751...etin_3.6.8.rar
http://rapidshare.de/files/37999459/...3.6.8.rar.html

mbasi ta shkarkosh ne PC duhesh qe ta ngarkosh ne FTP-en tuaj ( uploadoje vetem ate follderin vBulletin )

dhe masi ta kemi perfunduar uploadin do te hyjm ktu :
hostijuaj.com/Forum/install/install.php


Toni.. aty do te na dalin disa steep ( hapa qe duhesh ti besh deri tek instalimi ) qe jan 10 krejt jau ben Next Next por ne nje step te thot duhet te editosh ketoo shikoo...

pastaj hyni Forum\includes\Config.php dhe hapeni editojeni me notepad keto fajlla tek config.php-ja :


Kodi:
$config['Database']['dbname'] = 'qetu sheno emrin e DB-s suaj t'hostit'
$config['Database']['technicalemail'] = 'emailiyt@domain.com'
$config['MasterServer']['username'] = 'Useri i Databasez'
$config['MasterServer']['password'] = 'Passwordi i Databazes'Tani. benja save atyre qe i editove uploadoje Config.php-n prap n'host....

pastaj mbasi ta ke uploaduar config-un shko prap ketu :
hostijuaj.com/Forum/install/install.php

Dhe ne fund do te dalin apet ato stepet ( happat qe duhet ber per instalim ) tash kur te shkojsh Next Next nuk do te ket problem ne as nje stepp sepse ke editu config.php dhe Instalimi i vBulletin do te ketė sukses..

Me kaq perfundon...

Mod qe mundeni bene Temen Ngjitse.

Me respekt n0rche : psss
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Instalo vBulletin ne Hostin tuaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mu msu me formatizu PC tuaj
» Hackimi i PC's Tuaj
» Testojeni antivirusin tuaj
» 14 menyra qe ndikojn pozitivisht ne shendetin tuaj
» Si te qesim apo reklamojm google ne faqen tuaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Tutorials-
Kėrce tek: