www.Ks-team.co.nr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Ks-team.co.nr


 
ForumForum  PortalliPortalli  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  Postimet e rejaPostimet e reja  

 

 Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010

Shko poshtė 
AutoriMesazh
n0rche
Administrator
Administrator
n0rche


Numri i postimeve : 183
Location : n'ShPiiiii
Registration date : 05/04/2008

Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010   Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010 EmptyMon Apr 07, 2008 8:17 pm

Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010 Windows_XP_Logo-thumb


Microsoft lajmėron se versioni Home Edition i sistemit operativ XP pėrkundėr lajmėrimeve tė mėhershme do tė jetė nė shitje madje dy vite mė gjatė sesa qė ėshtė planifikuar.
Sa pėr rikujtim, Microsoft mė herėt ka thėnė se Windows XP do tė pushoj sė ekzistuari kėtė verė, mirėpo pėr shkak tė kėrkesės sė caktuar pėr kėtė sistem operativ, versioni Home Edition do tė mund tė blihet deri nė vitin 2010, e ndoshta edhe mė vonė.

Nė fakt, laptopėt e ashtuquajtur tė lirė siē janė ASUS Eee PC, Intel Classmate PC e OLPC pėr shkak tė harduerit tyre tė dobėt nuk janė nė gjendje tė sjellin Vistan dhe pėr shkak tė tyre Microsofti ka vendosur t’i zgjas jetėgjatėsinė e XP-sė.

Kjo ėshtė hera e dytė qė Microsoft i zgjat jetėgjatėsinė XP-sė. Largimi i tij ka qenė i caktuar pėr 30 janar tė kėtij viti, mirėpo pėr shkak tė presionit tė shfrytėzuesve dhe stėrshitėsve afati ėshtė shtyrė pėr 30 qershor.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.noori-shala.tk
 
Windows XP nė shitje deri nė vitin 2010
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Eset NOD 32 Licenc deri ne vit 2050
» Multi msn universal per te gjitha versionet deri me msn 8.5
» Windows live msn 9.0
» Windows StartKey

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
www.Ks-team.co.nr :: Te ndryshme :: Perparimi i Teknologjis dhe Zbulimet Shkencore-
Kėrce tek: